Облините во преден план: Џорџина Родригез во светки од глава до пети ги сврте главите во Кан

0

Георгина Родригез веќе неколку години гостува на Канскиот филмски фестивал, а вчера на премиерата на француската драма „Минатото лето“ („L’Été dernier“) се појави во креации на тунискиот дизајнер Али Каруи, со која таа ги истакна нејзините карактеристични облини.

Шпанската инфлуенсерка пристигна во хотелот Мартинез во виолетова тоалета која ја следеше нејзината линија на телото, а за свеченото појавување на фестивалот и amfAR Gala избра малку поелегантни изданија.

Партнерката на Кристијано Роналдо носеше златен блескав фустан кој беше украсен со стотици светки, дизајнирани од Али Каруи. Косата ја носеше во реп, а парчето облека што заостанува зад неа ги истакна нејзините препознатливи облини. Изгледот го комплетираше со блескави обетки и неколку алки.

Џорџина Родригез на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал (Фото: EPA-EFE)

Џорџина Родригез на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал (Фото: EPA-EFE)

За amfAR Гала организирана од Фондацијата за истражување на СИДА, една од водечките светски непрофитни организации посветени на поддршка на истражувањето и превенцијата на оваа болест, таа избра црн миди фустан.

Исто така, ова парче беше украсено со светки. Црниот коктел-фустан без раменици имаше шлиц до бутовите, а исто така беше дизајниран од Али Каруи. Фустанот го усогласи со црни пумпи со потпетици од Ле Сила.

Георгина Родригез во amfAR Gali (Фото: EPA-EFE)

Родригез го комплетираше својот изглед со ѓердан со дијамантски и виолетови скапоцени камења, дијамантски прстен и нараквица од Chopard.

Ова не е првпат Родригез да соработува со Али Каруи. Во јануари, на доделувањето на Joy Awards 2023 година во Саудиска Арабија, инфлуенсерот носеше син фустан со качулка и долги ракавици дизајнирани од Каруи.