ОВАА БОЈА НА КОСА ЌЕ БИДЕ НАЈПОПУЛАРНА ОВАА ЕСЕН: Жените во 40-тите ја сакаат, а речиси на сите им одговара

Есента носи можност да го промените вашиот изглед, а еден од најефикасните начини да го постигнете тоа е менувањето на бојата на косата . Ако сте спремни малку да експериментирате и да истражите нови хоризонти во светот на фризурите , и ако се прашувате кои бои за коса ќе доминираат оваа есен, останете со нас додека ги истражуваме актуелните трендови.

Една од најинтересните бои за оваа есен е црвената . Сепак, црвената не е само една боја – тоа е широк спектар на нијанси кои варираат од светли тонови “strawberry blonde” до длабоки и темни нијанси “cherry cola” и сè помеѓу.

Црвената коса често се поврзува со потоплите сезони, но оваа есен сигурно ќе доминира и ќе донесе топлина во постудените денови. Очекувајте различни нијанси на црвено, вклучувајќи ги и оние со портокалови тонови и длабоки бордо нијанси . Овие бои ќе ви овозможат да се истакнете и да додадете топлина на вашиот изглед во постудените месеци.

Дамите во 40-тите изгледаат одлично на црвената боја и таа е вистинскиот избор за нив.

Ако размислувате за црвена коса, една од најбараните нијанси оваа сезона е бакарната. Бакарната коса стана вистински хит и можете да ја видите на многу познати личности, меѓу кои и Меган Фокс и Кендал Џенер . Оваа топла нијанса на црвена боја може да додаде сјај на вашиот тен и да ви даде сјаен изглед. Бакарната коса е особено популарна кај оние кои сакаат да внесат топлина во својот изглед без да бидат премногу драстични.

Бидејќи есента носи промени во природата, зошто да не го освежите вашиот изглед со нова боја на коса?