ОВАА УБАВИЦА Е ЌЕРКАТА НА СОПРУГАТА НА МАКРОН КОЈА ОДЕЛА ВО КЛАС СО НЕГО: ВАКА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ ДОЗНАЛ ЗА НИВ ДВАЈЦА(ФОТО)

Ќерката на Брижит Макрон, Тифани Озиер, за прв пат јавно проговори за романсата на нејзината мајка со францускиот претседател Емануел Макрон.

Пред врската со Макрон , Брижит беше во брак со банкарот Андре-Луис Озиер, со кој има три деца, синот Себастијан (41) и две ќерки Лоренс (40) и Тифани (33), пишува Voici.fr.

Банкарот ја дознал вистината откако соседите го предупредиле дека младиот Макрон постојано ја посетува нивната куќа. Веднаш се иселил од семејната куќа. Изгуби врски, углед и пари. Парот се раздели во 2006 година, а Макрон и Брижит се венчаа следната година.

Себастијан студирал на Националната школа за статистика и анализа на информации. Работел во институт во Париз, а моментално работи во глобалната компанија „Кантар Хелт“. Тој е оженет и има две деца, пренесува 24сата.хр.

Лоренс е на возраст од Макрон и заедно оделе во средно училиште. Таа еднаш за Макрон рече: „Во мојот клас има една будала која знае сè за сè“. Денес е кардиолог и има три деца.

Тифани Макрон е најпофалена. Тифани студирала право. Таа и нејзиниот брат и сестра беа вклучени во кампањата на Макрон. Тифани најмногу го фали Макрон. Таа е мајка на две деца .

Макрон секогаш со многу љубов зборува за децата на сопругата и нејзините внуци. Тој вели дека тој и Брижит одлучиле да немаат свои деца и смета дека овој избор не бил себичен.

– Не ми требаат биолошки деца и внуци за да им дадам повеќе љубов отколку што во моментов им давам на овие деца. Нашето семејство е мојата база и мојата карпа – рече Макрон.