Ова е вистинската причина за пензионирањето на актерките од филмовите за возрасни! Андријана откри зошто жените рано ја напуштаат работата: Главната причина не е телото туку ова! (ФОТО)

0

Адријана Чечик, добитничка на бројни престижни награди во различни категории на индустријата за возрасни, откри зошто актерите предвремено се пензионираат. Таа објасни дека индустријата не нуди планови за пензионирање и дека е важно да се планира долгорочно, дури и за актерки во нивните 20-ти кои имаат пораснати кариери.

– Многумина мислат дека жените рано се пензионираат затоа што нивното тело не изгледа како порано. Всушност, крајната цел е да изградите име и бренд што е веќе ваш. Вистината е дека никој од нас не сака да остане во оваа индустрија. Сакаме од себе да направиме бренд од кој ќе заработуваме долгорочно откако веќе нема да можеме да снимаме – изјави Адријана која заработи милиони благодарение на снимањето на овие филмови.

Адријана отворено зборува за тоа дека многумина постојано ја омаловажуваат затоа што е дел од индустријата за возрасни. На социјалните мрежи често се соочува со делови од видеа во кои таа е главен актер, а на коментарите под видеата хејтерите јавно ја исмеваат.

Адријана реши да им ја затвори устата и на мрежите објави фотографија од колекцијата на награди. Поточно, 11 златни статуи. Таа напиша дека никогаш нема да разбере зошто ја критикуваат со оглед на тоа што доброволно ја избрала својата кариера од која не се срами.

Да потсетиме, Адријана се повредила кога снимала еден сет. Таа ја скршила кичмата откако скокнала во „базен“ исполнет со перници од пена. Таа беше поканета на настан во Сан Диего, каде што таа и нејзиниот голем ривал мораа да се соборат од подиумот, користејќи гумени столбови во борба во стилот на гладијатор. Адријана имаше неколку операции и денес се чувствува подобро.