Ова е внуката на Грејс Кели: Безвременската убавина ја наследила од баба и, но никогаш не ја запознала (ФОТО)

Грејс Кели ја започна својата кариера како американска актерка, но животот ја одведе во кралското семејство.

Со својата харизма и елеганција, Грејс Кели стана едно од најомилените кралски лица во светот.

Откако се омажи за Рение III, таа стана принцеза од Монако во 1956 година. Таа стана носител на епитетот на безвременски гламур, стил и универзална убавина.

За време на бракот, холивудската ѕвезда роди три деца, принцот Алберт Втори, принцезата Каролина и Стефани. Грејс ненадејно почина во сообраќајна несреќа во 1982 година и никогаш не запознала ниту еден од нејзините 11 внуци, на кои сигурно би била горда.

Можеби најпозната е Шарлот Казираги, која е на самиот врв на светската мода. Таа е родена на 3 август 1986 година, четири години по смртта на Грејс. Таа е ќерка на принцезата Каролина од Хановер и покојниот Стефано Казираги.

Следејќи ги стапките на нејзината покојна баба, Шарлот има извонредно чувство за мода, а стана и официјален претставник на Шанел, па често ја гледаа на нивните модни ревии.

Мајката на две деца отсекогаш нагласувала дека сака да живее скромен живот, иако е 11-та во редот за тронот.