Ова е најтажното видео кое ќе го видите денес! Мајка го прославуваше 3-от роденден на својата ќерка, но тоа што се случи скрши многу срца! (фото/видео)

Прославувањето роденден е незаборавно искуство за секое дете, но мајката Глорија сподели видео на TikTok во кое се пожали дека речиси никој не дошол на роденденот на нејзината ќерка.

Како што објаснила во описот на видеото, таа организирала сè за прославата на 3-от роденден на нејзината ќерка и поканила многу луѓе, од роднини до пријатели, но се појавиле само двајца.

Во видеото можете да видите како сè е подготвено за да го прослави роденденот на нејзиното девојче, но никој нема. Видеото веднаш стана вирално на социјалните мрежи, а многу родители коментираа за поддршка на разочараната мајка. Имаше и такви кои коментираа дека и самите доживеале нешто слично.

,,Многу ми е жал. Една година ни се случи истото, подготвив сè и на крајот се појавија само неколку луѓе. Нема врска, дојдоа важните за тебе, можеш и без другите”, беше еден коментар.