Ова е ќерка на холивудска ѕвезда која се самоуби на 20 години: Родителите се сомневаат во официјалната верзија

Ќерката на холивудскиот актер Двејн Адвеј, Даелена Мекеј, почина на 23 мај, на 20-годишна возраст.

Човекот со кој живеела повикал брза помош и објавил дека во бањата од станот пронашол безживотно тело.

Се зборува дека младата манекенка си го одзела животот.

Сепак, мајката на Даелена, Елејн, вели дека нејзината ќерка не се самоубила и ги обвинува властите дека не ја истражиле правилно нејзината смрт.

Телото на девојчето со недели лежи во мртовечница, додека родителите се обидуваат да докажат дека не се работи за самоубиство.

Обдукцијата не е извршена , изјави вештакот за „Дејли мејл“.

Да потсетиме дека човекот кој се јавил во полиција се претставил како момче на Даелена, но семејството тврди дека раскинале уште во јануари.

Рече дека излегол од станот по расправија околу 20 часот, а кога се вратил ја нашол мртва, стои во полицискиот извештај.

Се обидел со реанимација, но, за жал, таа не дала знаци на живот.