Ова се навивачите кои го изнервираа Ѓоковиќ: Вимблдон објави видео „зад сцената“ на кое може да се види се

Неколку од навивачите на Руне беа во дресови на Данска и беа особено гласни

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ беше хит на социјалните мрежи поради неговиот одговор на навивачите на Холгер Руне , кои го прекинаа за време на мечот извикувајќи „Рууууне“.

Новак им одговори со „Добра ноќ“, што предизвика лавина коментари и реакции.

Самиот Вимблдон сега објави видео „зад сцената“ со нови детали.

Таму можете да видите група навивачи кои диво прославија бод од Руна. Новак потоа оди пред нив со наведната глава, додека камерата ги зумира момците на трибините, од кои некои имаа дресови на Данска.

Очигледно тие беа најгласни и тие се оние кои веројатно најмногу го изнервираа Новак, па тој брутално им одговори.

Во видеото можете да видите како Кирјиос и Мекинро го коментираат мечот на Ѓоковиќ, како и интервјуто на крајот, велејќи дека ова е едно од најсочните интервјуа после натпреварот што ги виделе во последно време.

Погледнете како тоа изгледаше: