Овен и Риби ВНИМАВАЈТЕ НА ЗДРАВЈЕТО, Водолиите подгответе се за НАПЛАЌАЊЕ НА СМЕТКА – Хороскоп за петок

Погледнете што предвидуваат астролозите за денес!

Хороскопот за петок е подготвен, погледнете што предвидуваат астролозите за вашиот знак.

Овен

Работа:  Малку подобриот прилив на енергија и попозитивното расположение му дава на типичниот Овен повеќе шанси денес да биде поуспешен на професионален план отколку во претходните денови.

Љубов:  Ќе ви треба многу разбирање за желбите и потребите на другата страна во љубовната сфера.

Здравје:  Можни се кардиоваскуларни проблеми.

Бик

Работа:  На Биковите им претстои малку порелаксиран ден. Со малку подобра организација се може да се постигне.

Љубов:  Доколку сте слободни, имате можност да воспоставите фина комуникација со некој кој многу ви се допаѓа.

Здравје:  Хронични заболувања.

Близнаци

Работа:  Солидни резултати на крајот од работниот ден се реално можни со најтипичните Близнаци, но со многу вложено време и назадување.

Љубов:  Одредено време и енергија ќе ви одземат настани од љубовната сфера.

Здравје:  Пад на енергија.

Рак

Работа: Конечно би можело да започне некоја важна работа или проект кој долго време го посакувате.

Љубов:  Некој е многу заинтересиран за вас и ќе се потруди да ве освои.

Здравје:  Одлично.

Лав

Работа:  На Лавовите им претстои уште еден напорен ден. Справете се со заостанатите долгови, останатите можат да почекаат.

Љубов:  Деновиве околу вас најмногу ви се вртат стари љубови и здроби. Можеби сепак некого ве привлекува.

Здравје:  Чувствителност на белите дробови.

Девица

Бизнис:  Со мало прилагодување имате реални шанси да направите многу добри деловни зделки и потези и на тој начин да ја завршите оваа работна недела на задоволителен начин.

Љубов:  Љубовните сигнали може да ви дојдат од личност која сте ја запознале преку пријател. Уживајте, ако ништо друго, во убав муабет, никогаш не се знае.

Здравје:  Многу добро.

Вага

Бизнис:  Типичните Ваги очекуваат целосно фер ден, особено ако влегле во некои нови деловни потфати.

Љубов:  Денешниот фокус најмногу ќе ви биде на некои семејни активности, проблеми.

Здравје:  Многу добро.

Шкорпија

Работа:  Иако и денес можеби сте под притисок поради роковите, ќе успеете да завршите се како што треба со голема потрошувачка на енергија.

Љубов:  Денес може да имате сериозни разговори на љубовен план, но нема да бидете расположени за приказна.

Здравје:  Нема значајни предупредувања.

Стрелец

Бизнис:  Стрелците очекуваат многу добри резултати, особено ако треба да променат нешто во досегашниот начин на водење бизнис и да воведат некои новитети.

Љубов:  Ќе имате можност да остварите нови познанства, па очекувано е да уживате барем во едно убаво и опуштено дружење.

Здравје:  Бидете во движење, бидете физички активни.

Јарец

Работа:  Практично сите денешни професионални активности на Јарците треба да бидат прецизни, многу конкретни за да се избегнат поголеми отстапувања од она што првично сте го замислиле. Нема да биде лесно, но нема причина ниту да бидете нервозни.

Љубов:  Опуштената атмосфера ви дава добра основа да ја покажете вашата желба и волја за малку повеќе вклучување во љубовната сфера. Уживајте.

Здравје:  Многу добро.

Водолија

Работа:  Овој последен работен ден ќе имате многу работа, а може да ве оптоварат и некои неподмирени обврски кои можеби сте ги запоставиле во претходниот период.

Љубов:  Овој ден не е најповолен за долги разговори и објаснувања во љубовната сфера. Тренирајте колку што е можно повеќе.

Здравје:  Пад на енергија.

Риба

Работа:  Бидете целосно посветени на обврските што ги имате, бидете фер кон вашите соработници и завршете се што ќе започнете.

Љубов:  Околу вас се бројни можности, затоа искористете го овој поволен период за малку поконкретен ангажман.

Здравје:  Можни кардиоваскуларни проблеми.