Ограбени двe спортски обложувалници во Скопје, одземени сефови со пари

Во текот на ноќта ограбени две спортски обложувалници во Скопје.

„Тешките кражби се пријавени во полиција вчера вечерта во 3 часот и 50 минути. Крадците во потрага украле два сефа со пари, но се уште не се знае за колку пари се работи“, соопштуваат од МВР.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.