Од кога девојка ми спие со други мажи, процветав: Не го сметам тоа за неверство, а еве како тоа се одрази на нашата врска (ВИДЕО)

0

Мет (36) и’ дозволил на својата девојка Зои (31) да спие со други мажи додека е на работа и не смета дека тоа е изневерување.

Мет се забавувал со Зои само неколку месеци кога и’ предложил да спие со други мажи, и додека барањето би предизвикало тензија во повеќето врски, Мет инсистира дека всушност има поголема доверба меѓу двајцата од кога било.

Тој, исто така, тврди дека не се чувствува изоставен кога неговата девојка е со други мажи, бидејќи таа секогаш е отворена со нив за статусот на нејзината врска, дури и му испраќа слики и видеа на Мет.

-Кога се согласи, бев многу задоволен бидејќи и претходно бев измамен, па сега сум многу среќен што најдов некој кој нема да ме мами зад мојот грб. Дури ми праќа слики и видеа. На крајот, всушност и практично сум вклучен во тоа, па имам своја аматерска по*нографија – изјави Мет Зои во серијата на YouTube „Love Don’t Judge“.

Мет призна дека понекогаш се чувствува љубоморен на другите мажи со кои спие Зои, но тој всушност верува дека љубомората е добро чувство бидејќи знае дека Зои на крајот ќе се врати дома кај него.

– Не велам дека никогаш не сум љубоморен. Но, тоа е прилично убаво чувство бидејќи на крајот од денот знаеш дека си вклучен во тоа и знаеш дека таа ќе се врати дома – вели тој.

Во видеото, двојката од Велика Британија исто така откри дека, бидејќи Зои почнала да спие со други мажи, му предложила на Мет да го направи истото со други жени. Сега парот оди заедно во свингерски клубови каде што и двајцата спијат со други луѓе. И иако ситуацијата изгледа бизарно однадвор, парот не може да биде позаљубен – а нивната доверба еден во друг никогаш не била поголема.

„Многу луѓе мислат дека тоа е форма на изневерување, но тоа не е затоа што јас не правам ништо зад грбот на Мет“, вели Зои.

– Воопшто ништо не криеме еден од друг, бидејќи нема потреба. Како што реков, имам повеќе доверба во оваа врска отколку во сите други – додаде Мет, пишува Mirror.