ОД НУКЛЕАРНИ ТЕМИ ДО КАРАОКЕ видео од Белата куќа го запали интернетот – ваков Бајден не сте го виделе (ВИДЕО)

0

Ќе те ангажирам за забавата следната вечер! Не знаев дека пееш, му рекол американскиот колега Џо Бајден.

Од нуклеарни теми до караоке , по тој редослед, јужнокорејскиот претседател Јун Сук-Јул ја заврши посетата на Белата куќа пеејќи го познатиот хит на Дон Меклин на гала вечерата и воодушевувајќи го својот американски колега Џо Бајден.

На вечерата одржана во негова чест откако разговараше за сериозни прашања, вклучително и силната американска порака до севернокорејскиот режим дека „ќе изврши самоубиство ако се осмели нуклеарно да ги нападне сојузниците на САД“ , претседателот Јун ја покажа својата љубов кон американската музика. .

– Знаеме дека е една од вашите омилени песни „Американска пита“ – рече Џо Бајден и го приближи својот гостин до сцената за подобро да ги слушне пејачите кои ја изведуваа баладата Дон Меклин.

 Точно – одговорил Џун Сук-Јул, во својата земја познат како љубител на караоке, па признал дека се заљубил во таа песна објавена во 1971 година, уште кога бил ученик.

На поттик на Бајден, Јун не мораше да биде замолен да го земе микрофонот и наместо тоа ги интонираше воведните редови на „Одамна, многу одамна“ и продолжи со капела. Публиката аплаудираше, Бајден и првата дама беа воодушевени.

– Наредната вечер ќе те ангажирам за забава – се пошегува Бајден и потоа додаде: „Немав поим дека пееш“.

По настапот, Бајден му подари на Џун гитара која ја испрати и потпиша Дон Меклин, кој не можеше да се придружи на вечерта.

Социјалните мрежи беа полни со пофалби за талентот за пеење на претседателот Јун Сук-Џул, што не е првпат да пее во јавноста. Во средината на претседателската кампања во 2021 година, тој учествуваше во познатото јужнокорејско ТВ-шоу „Сите батлери“ и доби аплауз за неговата изведба на песната „Никој друг“ од јужнокорејскиот пејач Ли Сунг-Чул.