ОТКРИЕНО ЗОШТО МАЈКАТА НА ПИКЕ ЈА ЗГРАБИ ШАКИРА ЗА ЛИЦЕ! Видеото ги РАЗБЕСНИ корисниците на мрежите, ја искритикуваа бившата свекрва!

0

Видеото на кое бившата свекрва на Шакира ја зграпчува пејачката за лицето налути многу корисници на социјалните мрежи, а сега е откриена и потенцијалната причина за нејзиното однесување.

Разделбата на пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике минатата година ја потресе светската јавност. По гласините за прељуба, парот објави дека се разделува по повеќе од десет години љубов, а кога Шакира објави песна во која го изруга бившиот , настана вистински скандал. Пике, кој ја претстави новата избраничка на јавноста , набрзо и возврати на пејачката, а потоа таа почна да се „тепа“ со неговата мајка Монсерат Бернабеу.

Кога на својата тераса стави кукла-вештерка која покажува кон замокот на нејзината поранешна свекрва и ја пушти својата нова песна, корисниците на социјалните мрежи „истурија оган“ врз пејачката, но набрзо многумина се предомислија кога се појави видео од Бившата свекрва како луто ја фаќа Шакира за лице , додека нејзиниот син Пике само гледа и не реагира. Пејачката нагло ја тргнала раката на својата свекрва, а поранешната Монсерат низ заби и рекол: „Мораш да ја држиш устата затворена“. 

Корисниците на социјалните мрежи открија потенцијална причина за однесувањето на мајката на Пике. На црвениот тепих, на Џерардо не му се допадна модното издание на Шакира и беше бесен поради тоа – „ Еве снимка од Шакира без јакна на настан. На истиот настан таа го прегрна, а тој и ги тргна рацете од него. Беше бесен за фустанот “, напиша корисник. Видеото налути многу луѓе на социјалните мрежи, а коментарите продолжуваат .

“Збеснувам. Замислете некој да се осмели вака да ве зграпчи за глава пред сите”, “Ама Пике, кој нереагира, срамота за машко”, “Што е ова, луѓе? Од каде и е на оваа жена правото да се однесува вака со Шакира? Не се грижи ни што ја гледаат луѓето”, “Таа глуми светица со недели, а сега го покажа своето вистинско лице. Срам да ти е, Монсерат”, “Кој знае колку време Шакира го трпела ова“, „Ќе имаше само еден, единствен пат некој да ме фати вака за лице“, „Оваа врска изгледа токсично“, „Сега разбирам зошто ја чуваше куклата вештерка на балкон“, се некои од коментарите.

Инаку, снимката од инцидентот која штотуку заврши на мрежите е од претходно, но не се знае точниот датум. Корисниците на социјалните мрежи се лути поради видеото, а сметаат дека Шакира требало порано да го напушти фудбалерот. Ниту еден од нив сè уште не се изјаснил за ова видео, а исто така  има видео кое кружи  на интернет на кое се гледа миксер за бетон за кој тврдат дека го донела Шакира да изгради ѕид помеѓу нејзиниот и замокот на нејзината поранешна свекрва.