Откриено зошто омилениот холивудски пар стави крај на романсата по седум години: “На почетокот не беше се така…“

Софија Вергара и Џо Манганиело ставија крај на романсата по седум години брак, а извори блиски до парот откриваат дека парот се оддалечил откако се појавија во јавноста вистинските верзии за нив.

Во заедничката изјава Софија Вергара (51 г.) и Џо Манганиело (46 г.) соопштија: „Ние ја донесовме тешката одлука да се разведеме. Како двајца луѓе кои длабоко се сакаат и се грижат еден за друг, љубезно ве молиме да ја почитувате нашата приватност во овој период како нова фаза од нашите животи“.

Двојката се венча на Флорида во 2015 година и немаат заеднички деца.

Пријателите на двојката откриваат дека тие се оддалечиле поради нивните „различни ставови, иако на почетокот се зближиле поради нивните разлики“.

Џо Манганиело е големо дете, сака да игра Dungeons & Dragons, сака да се бори, се занимава со видео игри, филмови со суперхерои, стрипови, оди на концерти и е голем фудбалски љубител. Тој е по забавата“, велат познаниците, додавајќи: „Сака да излегува, да го гледаат и да се забавува. И кога е време да стане сериозно и кога е време да се зафати со работа, тој го вклучува тој дел од себе, но секогаш е подготвен да го живее животот во потполност и да излезе и да се забавува. Софија Вергара веднаш ја привлекува која е сосема поинаква. Секако дека сака и забава, добро време и излегување, но повеќе е преокупирана со пофините работи во животот, патувањата, модерни вечери, животот на славните и сè што оди со тоа. Цел живот ѝ кажуваат дека е супер секси и згодна. А тоа и се удри во глава. Од друга страна, таа исто така има тежок темперамент и многу брзо се нервира за неважни работи, додека тој се обидува таквите работи да ги тргне од себе и едноставно да се пушти себеси“.

Овие работи не беа видливи кога се заљубуваа, но почнаа да се покажуваат вистинските верзии на самите себе, и почнаа да се нервираат еден на друг, избирајќи работа со текот на времето заедно. И малку по малку, престанаа да сакаат да бидат заедно и поминуваат време заедно затоа што некоја ситница би била поттик за став кој не им одговара. Нивните ставови за се беа сосема спротивни, а такво нешто е крајно деструктивно за врската и стигнаа до точка да биди тоа што се случи, а потоа ќе се каже или направи една работа и тие ќе се вознемират. На крајот им било поедноставно и поопуштено да не бидат заедно но романтичниот дел е завршен. Тие се отуѓија од нешто што можеше да биде навистина добро“, откриваат нивните заеднички пријатели.