Палестинските милитанти истрелаа две ракети врз Израел

Палестинските милитанти денеска истрелаа две ракети од Појасот Газа кон јужен Израел. Ракетите беа пресретнати од израелската противвоздушна одбрана, соопшти израелската армија.

Ракетниот напад уследи откако израелските командоси вчера убија седум вооружени лица и двајца цивили во бегалскиот камп Џенин во Западен Брег.

Во нападот никој не е повреден