ПЕКОЛЕН ДОЧЕК ЗА РЕАЛ ВО БЕЛГРАД: Погледнете што подготвија гробари за Мадрид на автопат!

0

Кошаркарите на Реал нема да имаат пеколен пречек само во „Арена“, туку од моментот кога ќе стапнат на земја во Србија.

Навивачите на Партизан решија да им приредат „специјален“ пречек на Шпанците уште од моментот кога тие слетаа на аеродромот „Никола Тесла“ .

Гробарите поставија пароли „добредојде“ на надвозниците над автопатот, на релација од аеродромот до хотелот каде што ќе бидат сместени кошаркарите на Реал.

„Реал не е ништо друго освен име“, е еден од паролите со кои ќе ги пречекаат Шпанците.

Еден од паролите се однесува на Аргентинецот Габриел Дек, но нема сомнеж дека носи двосмислена порака со оглед на тоа дека двајцата Аргентинци се членови на Црвена звезда.

Секако, има и навредливи пораки, кои овојпат нема да ги преведуваме од шпански.

Партизан, Реал, Гробари, навивачи, Евролига, парола

За потсетување, третиот натпревар од плејоф серијата на Евролигата се игра во вторник од 20 часот и 30 минути во распродадената белградска Арена .

Партизан води со 2:0 и му треба уште една победа за пласман на фајналфорот.

Сепак, тепачката во вториот натпревар предизвикана од шпанските кошаркари фрли сенка на одличните игри на црно-белите , поради што Партизан ќе биде значително ослабен во остатокот од серијата.