Пике го објави првото селфи со новата девојка – која веќе успеа да ја изневери?! Во игра е и фаталната адвокатка (ФОТО)

Поранешниот на Шакира, Жерар Пике, ја претстави својата девојка на социјалните мрежи.

Поранешниот професионален фудбалер Жерар Пике на Инстаграм сподели селфи на кое ја прегрнува Клара Чиа Марта (23).

„Дали е ова инцест? Си личат како да и е брат’

Фудбалерот и студентката направиле селфи на тераса од ресторан и си ги поклопиле своите комбинации и обајцата носеле црна маица. Пике не стави никаков опис на фотографијата, а неговиот потег не им се допадна на корисниците на социјалните мрежи.

„Би се срамел“, „Замисли да си го уништиш семејниот живот со сопругата и децата затоа што не можеше да го држиш во долна облека“, „Не се споредува со мајката на твоите деца“, „Дали е ова инцест? Тој личи на нејзиниот брат“, „Твојот живот е како сапунска опера“, „Очигледно Пике штотуку стана најомразениот човек на светот“, се коментираше на објавата.

Инаку, се вели дека Пике се труди максимално да ја налути Шакира на својата нова девојка и намерно се појавува на места каде знае дека некој може да ги види и да и дојави на Шакира. Фудбалерот неодамна се прости од клубот по 14 години и 768 натпревари во дресот на Барселона во емотивен говор пред 90.000 фанови.

Да потсетиме дека Шакира (45) и Пике (35) објавија дека се разделуваат со заедничка изјава во јуни.

„Со жалење потврдивме дека се разделуваме“, рекоа тогаш. „Во овој момент бараме приватност за доброто на нашите деца, кои се наш приоритет. Однапред ви благодариме за разбирањето и почитта“, додаваат тие.

Поранешниот пар, кој има два сина, Милан и Саша, првпат ја потврди својата врска во март 2011 година. Тие се запознаа на снимањето на нејзиниот спот за песната „Вака Вака“, која послужи како официјална песна на Светското фудбалско првенство 2010 година.

Се шушка дека Пике ја изневерил и студентката

Според пишувањата на шпанските медиуми, Пике ја изневерил Клара со адвокатката Јулија Пуиг (25). Шпанскиот новинар Жорди Мартин откри се на својот Инстаграм, а на фудбалерот му се обрати и на Твитер.

Џорди сподели фотографија од Џулија и напиша: “Дали ја познаваш Жерард? Тогаш немој да се чудиш што Шакира го фрли целиот свет врз тебе”.

Набрзо сите шпански медиуми почнаа да зборуваат за неговата наводна нова измама. По објавата на Жорди, Џулија го заклучи својот Инстаграм. Адвокатката работеше за Пике за време на неговото раскинување со колумбиската пејачка, а соиграчот на фудбалерот во Барселона, Рики Пуиг, е нејзин братучед.

Се пишува и дека Клара го избегнува Жерард поради песната во која се споменува, а не се видени заедно со недели, се до нивното прво селфи на Инстаграм, кое потврди дека се уште се во врска.

Шакира и поранешната свекрва станаа хит

Неодамна на социјалните мрежи се појави видео кое открива колку биле лоши односите меѓу Шакира и нејзината свекрва Монсерат Бернабеу.

Откако претходно се знаеше дека пејачката чувала кукла од вештерка на балконот и ја искористила за со неа ја плаши Монсерат, што доведе до сомневања за црна магија, многумина застанаа во одбрана на мајката на Пике и нагласија дека другите членови на семејството не треба да се мешаат во љубовни проблеми.

Наводно, поранешната свекрва ја молела пејачката да ја тргне куклата од балконот свртен кон нејзината куќа, но таа одбила. Покрај тоа, таа гласно слушаше песни и дење и ноќе, што беше проблем за Монсерат, која живее спроти неа.

Дел од јавноста застана во одбрана на поранешната свекрва на Шакира бидејќи била убедена дека таа ја „држи страната“ на пејачката затоа што и се допаѓаат нејзините објави поврзани со песната.

Тогаш нејзината поранешна свекрва низ заби и рекла: „Мораш да ја држиш устата затворена“. Додека се случувало ова, Пике стоел на страна и само ја гледал кавгата помеѓу неговата мајка и неговата девојка.

Видеото збесна многу луѓе на социјалните мрежи, а коментарите едноставно доаѓаат.

„Бесен сум, баш сум бесен сум. Замислете некој да се осмели да ве фати за главата вака пред сите“, „Ама Пике кој не реагира, срам да му е на човек“, „Што е ова, луѓе? Каде оваа жена го доби правото вака да се однесува со Шакира? Не и е гајле што гледаат луѓето“, „Со недели глуми светица, а сега го покажа своето вистинско лице. Срам да ти е Монсерат“, „Кој знае колку време Шакира мораше да го издржи ова“, „Ќе има само еден, само еден пат некој да ме фати вака за лицето“, „Целата врска изгледа токсична“, „Сега разбирам зошто ја чуваше куклата-вештерка на балконот “, се дел од коментарите.