Пике прошета по улица со својата нова девојка, а Клара имаше мала несреќа додека се обидуваше да се сокрие од папараците!

Жерар Пике и Клара Чиа се шетаа низ улиците на Барселона како заљубени тинејџери, а несреќата на Клара ги насмеа сите.

Жерар Пике до пред неколку недели ретко беше виден заедно со својата нова партнерка Клара Чиа , откако беше потврдено дека тие двајца се во врска со месеци.

И откако пред неколку дена ја напуштија куќата со автомобил , парот сега се движеше низ улиците на Барселона држејќи се за раце и одејќи набрзина како некои тинејџери.

Тие беа пресретнати на улица од новинар на Европа прес, а младите гулабчиња одговараа на новинарските прашања насмеани од уво до уво.

Тие се осврнаа и на наводните приказни дека Клара имала напад на паника поради целата ситуација, а еве што има да каже Пике за тоа.

„Напад на анксиозност? Да се ​​има напад на анксиозност е комплицирано. Ве молам, навистина“, се насмеа Жерар Пике на прашањето на новинарот.

И додека Пике одеше таму каде што одеше без да обрнува премногу внимание, Клара срамежливо одеше зад него држејќи го за рака и криејќи се под нејзините очила за сонце. Меѓутоа, додека се криела и бегала од камерата, доживеала мала незгода и удрила во билборд , а Пике не можел а да не се насмее и ја прегрнал новата девојка и се насмеал на нејзината несмасност.

Парот не ја крие среќата и колку се вљубени , а изгледа дека конечно појавувањето во јавност им е големо олеснување по повеќемесечно криење и гласини откако се шпекулираше дека фудбалерот раскинал со Шакира поради неверство во врската.