ПИJAM НА EKС! Макрон ја прослави титулата во рагби тимот, без двоумење ја збриша флашата пиво (ВИДЕО)

Макрон беше гостин на мечот одигран во Лион, на кој Тулуз го победи Рошел со 29:26.

Францускиот претседател, Емануел Макрон , се најде во центарот на вниманието на локалната јавност откако клешти пиво за време на прославата на титулата во рагби во Тулуз .

Макрон беше гостин на мечот одигран во Лион, на кој Тулуз победи со 29:26 против Рошел , а во еден момент се најде и во соблекувалната на Тулуз.

Доби пиво од играчите, наздрави со нив и го испи истото без пауза. Исто така, француските медиуми напоменуваат дека тој отишол во соблекувалната на поразениот тим и им изразил поддршка.