ПМФЛ: Убедливи победи за Силекс и за Македонија ЃП

 Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа три натпревари од 21.коло. Убедливи победи со по три голови разлика забележаа Силекс и Македонија ЃП.

Резултати:

Брегалница – Шкендија 0:0
Победа – Силекс 1:4
Македонија ЃП – Тиквеш 3:0.

Играно вчера:

Шкупи – Академија Пандев 3:3
Работнички – Скопје 4:0.

Слободна во ова коло е екипата Струга ТЛ.

Табела: Струга 39 бода, Шкупи 38, Шкендија 32, Силекс 32, Тиквеш 28, Брегалница 26, Македонија ЃП 24, Работнички 24, Академија Пандев 16, Победа 13, Скопје 13.