Повторно среќна во љубовта! Гога Секулиќ си најде ново момче – тој е млад спортист, пејачката сака само млади момиц! (фото)

0

По многубројните романтични бродоломи, Гога Секулиќ потврди дека е во врска со помлад спортист , иако не сакаше да го открие неговото име.

Вистина е дека имам некој со кој се чувствувам удобно, можам само да кажам дека е помлад од мене и дека е спортист “, рече пејачката, пренесува „Папарацо“.

Гога и Урош Домановиќ, со кој пејачката има син, се разведоа во март 2022 година.

,,Вистината е дека се разведуваме, подобро е и за детето и за нас двајца. Се изморив да бидам и маж и жена, како и татко и мајка на детето. Јас и Урош се договоривме на сè и нема место за скандали и сензации. Bо секој случај и двајцата секогаш ќе носиме одлуки кои се најдобри за нашиот син, а тоа секако ни е најважно“, изјави тогаш Гога.

Пејачката еднаш призна дека ,,сака пилешко”, додека била вљубена во Урош:

„Искрено, да. Може да се случи некој позрел да се погрижи да изгледа убаво. Тоа е најважно. Урош е петнаесет години помлад, има дваесет и девет, не е ни кокошка. Возрасен е. Се шегувам, годините не се битни, но има граница. Кога го запознав Урош, мислев дека има пет години разлика меѓу нас. Покрај физичкиот изглед, тој е храбар и силен, нема шала со него“, изјави Гога во 2021 година.

Гога пред Урош била вљубена во извесен Игор, бракот завршил трагично. Гога и Игор ги запознале заеднички пријатели, а уште првиот ден нивната љубов се разгорела. Само два месеци откако го кажа судбоносното „да“, оваа пејачка го доживеа веројатно најтажниот ден во животот – почина нејзиниот сопруг. Игор Рамовиќ (41) почина во болница во германскиот град Хајделберг, а пејачката беше со него до последен момент.

Рамовиќ боледувал од рак на дебелото црево, а болеста доцна била откриена. Со текот на времето му откажале виталните органи. Набргу по венчавката, Игор почувствувал болки во стомакот, поради што посетил лекар, кој му дијагностицирал рак на дебелото црево. Пејачката по овој немил настан изјави дека останала во долгови.