Погледнете го новиот дом на Џеј Ло и Бен Афлек за кој издвоиле неверојатна сума: Конечно се смириле (ФОТО)

Потрагата по нов дом за ѕвездената двојка Џенифер Лопез и Бен Афлек конечно заврши. Сега е потврдено дека го нашле домот што го барале две години, а се наоѓа во Пацифик Палисадес, недалеку од Лос Анџелес.

Тоа е значително поскапо од сумата што ја имале на ум (се шпекулира дека нивната граница била 40 милиони долари) и ќе ги чини дури 64 милиони долари, но избраната зграда има значителна предност во однос на вилата во Кањонот Рустик, која ја неодамна сакаше да купи за речиси 35 милиони долари.

Има импресивна градина од 1,13 хектари и загарантирана приватност. Факт е дека брачната двојка нивните деца, 14-годишните близнаци Ема и Максимилијан од поранешниот брак на Џенифер Лопез со пејачот Марк Ентони и децата на Бен Афлек од бракот со Џенифер Гарнер, 17-годишната Вајолет, 14-годишна -старата Серафина и 11-годишниот Самуел, сакаат да го воспитаат што е можно подалеку од очите на јавноста.

Изгледа тоа им преовладало да изберат простран и уреден имот. Трикатницата е опремена со лифт, се наоѓа на рид и гледа кон кањонот, што овозможува многу природна светлина во сите простории во текот на денот.

Нивниот нов дом се наоѓа веднаш до замокот што Афлек го делеше со неговата поранешна сопруга додека беа во брак девет години. Импресивната вила има осум спални соби и единаесет бањи, кино сала, игротека со атракции за млади, а во дворот има простран базен.

Откако во февруари оваа година пејачката и актерка објави продажба на својот имот во Бел Ер за 48 милиони долари, се дозна дека бара 20 милиони долари повеќе од сумата што ја платила во 2015 година.

Афлек неодамна ја продаде својата палата за околу 30 милиони долари, па на парот нема да им биде лошо финансиски со инвестирање во заеднички имот. Сите соби се отвораат на сончева тераса, а бидејќи семејството значително ќе се зголемува во деновите кога децата на Бен Афлек ќе бидат со нив, ќе има место за сите во огромната кујна опремена како „вселенски брод“.

Брачната двојка располага со луксузно опремена библиотека, трпезарии, неколку дневни соби со камини и раскошни софи, простор за прием на гости, винарска визба, а доколку некој реши да преноќи после забавата, имаат специјален куќа за гости за пријатели.

Важен детал е пространата теретана со сите луксузни погодности, од сауна до турска бања. Пријателите на парот едвај чекаат да бидат поканети на забавата за смирување на домот и обиколката на имотот што Џенифер и Бен толку долго го бараа.