Погледнете што напиша Новак на камерата по пласманот во полуфиналето на Монте Карло (фото)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот во Монте Карло, победувајќи го Алекс Де Миноро со 2:0 во сетови.

Иако резултатот можеби не го покажува целосно, гледавме вистински тениски маратон, а на крајот Новак успеа да го скрши Австралиецот и да оствари триумф.

Тој беше расположен по триумфот на Новак, па повторно го остави својот потпис на камерата.

Како и минатиот пат, тоа беше само автограм со емотикон, кој можете да го погледнете во продолжение.

Да потсетиме, Новак во полуфиналето ќе игра со победникот од дуелот Иго Амбер – Каспер Руд.