ПОЗНАТА АКТЕРКА ОПУШТЕНО ЛЕГНА НА БРОД БЕЗ ОБЛЕКА: Сите гледаа колку е ЖЕШКА (ФОТО)

Фотографирана на одмор со едрење во многу предизвикувачко издание

Една од најпознатите светски актерки со децении негува природен изглед, а и денес, во шестата деценија, изгледа како топ модел . Таа со своите раскошни облини стави во втор план многу помлади колешки, но и други познати дами кои подлегнаа на трендот на естетската хирургија.

Селма Хаек сè повеќе привлекува внимание со својот се*сепил, а ретко кој останува имун на нејзиниот шарм. Прекрасните гради и фигурата на песочен часовник го красат нејзиниот изглед, а има безброј жени кои се стремат токму кон таков изглед. Сепак, она што е забележливо е дека холивудската актерка како што одминуваат годините изгледа се подобро и подобро. Таа не се срами да ги покаже своите несовршености и може да и се заблагодари на својата генетика за нејзините мексикански корени.

Сега таа е фотографирана на одмор со едрење во многу предизвикувачко издание. Имено, Селма носи минијатурно бикини чиј горен дел едвај ги покрива нејзините гради. Додека лежи опуштено и одмара, лицето го крие под големи очила. Ова издание не остана незабележано од нејзините пријатели кои ја фотографираа како папараци, а таа фотографија набрзо заврши на социјалните мрежи.

На Инстаграм профилот на актерката оваа објава за помалку од еден час собра околу 200.000 лајкови, а позитивните коментари само продолжуваат.

– Какво тело, и завидувам –

– Вака изгледа убава и негувана жена, честитки –

 Една од најжешките актерки на денешницата –

– Природата на убавината – ова се само дел од комплиментите што актерката ги доби и од мажите и од жените.

Едно време, актерката ја откри тајната на нејзиниот младешки изглед. Секое утро Селма пие сок направен од четири едноставни состојки: витамин Ц, кучешки трн, куркума и црн пипер. Нејзиниот домашен сок ја прави кожата сјајна, но има и низа здравствени придобивки за телото и организмот. Покрај тоа, Салма Хајек секое утро ги прска лицето и вратот со ладна вода, што го смета за вистински еликсир на младоста и убавината.