ПОЗНАТА КОМЕДИЈА – Вил Смит го потврди продолжението на снимањето на комедијата „Лоши момчиња“

Тоа беше одложено поради инцидент на минатогодишното доделување на Оскарите

Американскиот актер Вил Смит (Вил Смит) на Инстаграм објави видео во кое со својот колега Мартин Лоренс (Лоренс) го најавува снимањето на четвртиот дел од познатата комедија „Лоши момчиња“(Bad Boys).

Новиот филм требаше да почне да се снима, но се беше одложено поради инцидентот на минатогодишното доделување на Оскарите, кога Смит пред камерите му удри шлаканица на водителот Крис Рок затоа што се пошегува на сметка на сопругата.

Сепак, работите засега се смирија и наводите на Смит ги потврди и Sony Pictures, кој објави дека новото продолжение е во претпродукција. Смит и Лоренс на снимката се договориле новото продолжение да се вика „Bad Boys: For Life“, но брзо сфатиле дека тоа е името на третото продолжение, па рекле дека наместо зборот „for“ насловот треба да има број четири.

Ова ќе биде втор голем филм на Смит по инцидентот на Оскарите и неговата забрана од Оскарите во следните десет години. Во меѓувреме ја снимал историската драма „Еманципација“ во која глуми афроамерикански роб во бегство.