Познатиот дизајнер и неговата 46 години помлада девојка добија дете, а се зборуваше дека може да и биде дедо и дека нема долго да издржат

0

Роберто Кавали и Сандра Нилсон добија син, а среќната вест ја потврди и самиот дизајнер.

Познатиот италијански дизајнер Роберто Кавали го доби своето шесто дете на 83-годишна возраст со својата 37-годишна девојка, шведскиот модел Сандра Нилсон .

Дизајнерот, чие богатство се проценува на повеќе од 400 милиони фунти, а веќе има пет деца од два претходни брака, ја потврди веста и откри дека има син, кој решил да го крсти Џорџо во чест на неговиот татко, кој беше убиени од нацистите за време на Втората светска војна.

„Сандра е добро.Бебето кое се роди пред една недела токму овде во Фиренца е прекрасно и беше навистина емотивно да се види веднаш по неговото раѓање. Неговото име е Џорџо, како неговиот дедо, татко ми, кој беше застрелан од нацистите во масакрот во Кавриља кога имав четири години“, изјави Роберто за списанието Новела во 2000 година.

Роберто е во врска со Сандра од 2008 година , а неколку години подоцна наводно и купил приватен остров во Шведска, вреден 2,2 милиони фунти, на кој има луксузна вила со четири спални соби, ловечка куќа, базен, голф за голф и остатоци од стара викиншка тврдина. Денес парот е разделен во ретки моменти, а иако многумина се сомневаа дека нивната врска ќе потрае, тие ги убедија сите во спротивното.

37-годишната Сандра го маѓепса Роберт кој секојдневно ја опсипува со скапи подароци и ја носи на луксузни патувања. Странските медиуми објавија гласини дека двојката наскоро треба да застане пред олтарот, но тоа до денес не се случило, ниту пак Сандра во јавноста се појавила со веренички прстен на раката.

Пред да почне да се занимава, Сандра работела како модел, откако како 14-годишно девојче им паднало во очи на агентите од една француска модна куќа.