Познатиот фудбалер повторно слободен? Девојката го оставила по 92-ра превара

Според бразилските медиуми, познатиот фудбалер Нејмар и неговата девојка Бруна Бјанкарди раскинале, само еден месец откако го прославија раѓањето на својата ќерка.

Парот јавно имаше бројни подеми и падови, но се чинеше дека ќе ги надминат проблемите што ги следеа. Сепак, бразилскиот весник Correio Brasiliense ја објави веста за нивното раскинување, тврдејќи дека Бразилецот ја изневерил својата девојка дури 92 пати.

“По 92. предавство, врската помеѓу Нејмар и Бруно дојде до крај. Двајцата веќе подготвуваат официјално соопштение, но одржуваат пријателски односи за доброто на нивната ќерка”, тврди Кореио Бразилиенсе.

Овој пат Нејмар наводно ја изневерил својата партнерка на забава на 28 октомври во неговата вила во Мангаратиба во близина на Рио де Жанеиро, а после се Бруна решила конечно да раскине.

„Не очекувајте човек да се промени ако не гледа проблем во тоа што го прави“, напиша таа на социјалните мрежи.

Бјанкарди има 29 години и е роден во Сао Паоло. Студирала маркетинг и се занимавала со манекенство, а потоа се посветила на кариерата на инфлуенсер. Нејзиното богатство се проценува на речиси два милиони долари.

Таа го запознала Нејмар во 2020 година и набрзо започнале врска, а од почетокот криеле дека се заедно. Фудбалерот на Ал Хилал веќе има 12-годишен син со Каролина Дантас, а моментално се опоравува од тешката повреда на коленото.