Познат пејач почина откако го каснал пајак, ќерката се бори за живот! Голема трагедија, цела држава се моли за неговата ќерка (фото)

Познатиот пејач почина откако на 31 октомври смртоносен пајак го касна по лицето.

Бразилскиот пејач Дарлин Мораис почина во понеделникот откако го каснал пајак во неговиот дом во Миранорте.

Според Дејли Мејл, неговата состојба се искомплицирала откако имал контакт со опасен пајак, а потоа бил хоспитализиран.

Неговата 18-годишна поќерка исто така претрпе каснување од пајак и моментално е хоспитализирана и во стабилна состојба, изјави за „Г1“ сопругата на Мораис, Жулиен Лисбоа.

Таа рече дека Дарлин се чувствувал уморен и дека бојата на неговото лице почнала да се менува како резултат на каснувањето.

Подоцна во текот на неделата, таа разви алергиска реакција и ја посети болницата во Миранорте, каде што беше лекуван и отпуштен во петокот.

– Чувствуваше слабост во телото и лицето почна да му се затемнува истиот ден – изјави Лисабоа.