Поради видеото на кое се дрогира заврши во затвор: Разголената старлета здивот ќе ви го земе, а од нејзиниот заоблен задник ќе ви се крене притисокот (фото)

0

Ѕвездата на реалното шоу „Love Island“ Каз Кросли го привлече целото внимание на луѓето собрани на плажата во Шпанија. Во шарен костим за капење со лента за глава во јоргован, таа беше уловена од папараците додека се сонча покрај базен.

Во преден план беше нејзиниот рамен стомак, кој секоја жена би сакала да го има.

Инаку, Каз се прослави во „Love Island“ во 2018 година, а пред да се приклучи на реалното шоу беше шминкерка. Сега е фитнес тренер.

28-годишната Каз во шоуто го запознала своето момче Џош Дензел, со кој раскинала една година подоцна, а потоа се заљубила во Тео Кембел, кој исто така учествувал во шоуто претходната година. И со него раскина во 2020 година и оттогаш таа не се пофали со новите љубовни партнери во јавноста.

Истата година, Каз била уапсена додека била на одмор во Дубаи, откако нејзиниот поранешен партнер, кого го обвинила за насилство, објавил видео на кое се дрогира. Каз го опиша затворското искуство како ужасно и рече дека тоа го уништило нејзиното ментално здравје и нејзината кариера.

После тоа три месеци не излегувала од дома поради вознемиреност, додаде таа.

„Ситуацијата со Дубаи за мене е многу подлабока од сè што е прикажано во медиумите. Го запознав ова момче во Тајланд и почнавме да се гледаме во Марбела, но никогаш не беше ништо сериозно. Во 2020 година, пред коронавирусот и карантинот, требаше да одам во Дубаи да работам еден месец и на крајот останав уште малку бидејќи тој човек беше таму и завршив со него“, ја започна таа својата приказна во подкаст.

„На почетокот беше совршено и три месеци беше грижлива, љубезна личност и те привлекува тоа и стануваш среќен. Бевме заедно во Дубаи и полека се откри кој е тој навистина, тој беше многу контролиран и емоционално навредлив и не беше добар за мене. Луѓето кои беа околу мене, а тој ми ги донесе, ме ставија во ситуации како на тоа видео.“

„Нема да седам овде и да кажам дека никогаш порано не сум се дрогирала. Нема да се преправам дека сум невина. Имам 28 години и патував низ светот, бев на фестивали и експериментирав како сите млади“.

Каз откри дека потоа решила да се врати во Обединетото Кралство, но додека одела на аеродром, открила дека нејзиниот неименуван поранешен ја искинал фотографијата од нејзиниот пасош.

„Заминав, тој ми ги ставаше сите работи во торби, а јас се пакував. Ми го зеде пасошот и ми го скина и затоа не можев да заминам, а беше Божиќ и сèe што сакав беше да си одам дома кај моето семејство“.

Со солз на очите, телевизиската ѕвезда рече дека била приведена во Дубаи додека еден пријател не успеал да и’ среди околу пасошот.