Поранепната на Деп се враќа посилна од кога и да било: По скандалозното судење ја снема а сега ги откри своите планови! (фото)

Актерката Амбер Херд (37) е подготвена да се врати на црвениот тепих. Само неколку недели откако го потврди своето враќање во филмскиот свет, популарната актерка од „Аквамен“ треба да се појави на 69. Филмски фестивал во Таормина во Сицилија, Италија на 24 јуни.

Херд ќе биде таму за премиерата на нејзиниот нов филм „On Fire“, нејзиното прво појавување во јавноста откако нејзиниот поранешен сопруг, актерот Џони Деп, победи во тужбата за клевета против неа, пишува Deadline.

Херд се пресели во Шпанија по судењето со голема публицитет. Таа треба да се појави на црвениот тепих со режисерот на филмот Колин Алина и нејзиниот колега Едуардо Нориега.

Минатиот месец, актерката на TikTok објави дека не планира да ја заврши кариерата бидејќи се преселила од САД.

„Многу ја сакам Шпанија“, рекла актерката, која се надева дека ќе живее таму некое време, а потоа додала дека подготвува идни филмски проекти, пренесува Page Six.

По големиот потег, Херд неколку пати беше фотографирана со нејзината ќерка Онаха.

Деп се врати и на Канскиот филмски фестивал каде доби седумминутни овации за неговиот портрет на кралот Луј XV во биографијата „Жан Ду Бери“. Иако критичарите ја пофалија неговата глума, многу обожаватели не беа фасцинирани од неговите пожолтени „расипани“ заби.

Познатиот стоматолог др. Апа изјави за Page Six дека љубовта на Деп кон еспресо и пури е причината за забите и дека тие најверојатно не се исчистени со години.

Сепак, се чини дека ѕвездата од „Пиратите од Карибите“ не брза да ги поправи забите бидејќи рече дека не чувствува потреба за Холивуд.