Поранешниот вереник го пронајде мртов а таа веднаш истрча во прегратките на оженет маж! Сабаленка го шокира светот: По трагедихата го бакнува спонзорот! (фото/видео)

Кон средината на март сите беа шокирани од веста дека поранешниот хокеар Константин Колцов (43) е пронајден мртов во Мајами , а по шпекулациите во јавноста дека се работи за самоубиство, неговата девојка, тенисерката Арина Сабаленка и’ соопшти на јавноста дека не биле заедно некое време.

Наводно ова било основа за гласини дека љубовните проблеми се причина за самоубиството, а откако се појавила теоријата дека Белорусинката има ново момче – тоа сега е потврдено, речиси два месеци подоцна. Многумина беа изненадени од блискоста на Сабаленка и нејзиниот деловен партнер Јоргос Франгулис, инаку бразилски бизнисмен, додека на најновите фотографии дефинитивно можеме да видиме дека таму „нешто се случува“.

За време на посетата на Формула 1 трката во Италија минатиот викенд, Сабаленка сподели фотографија на која се држи за рака со нејзиниот нов партнер, поради шпекулациите дека тие двајца се заедно уште од Отвореното првенство на Австралија. Засега таа официјално не потврдила дека се во врска, но фотографиите понекогаш зборуваат погласно од зборовите…

Франгулис е директор на компанија која произведува здрава храна, а со тенисерот се запознал токму поради деловна соработка. Бразилецот има повеќе од 600 продавници низ светот и неговите производи се популарни во Бразил, САД, Велика Британија, Франција и Саудиска Арабија, додека сега вложил огромна сума пари за да се „рашири“ во САД. Во исто време, тој е заинтересиран и за мотоспортот, каде што дури учествува и на трки, а одлучи и да ја спонзорира Сабаленка.

Она што е особено интересно во целиот случај е тоа што Бразилецот е оженет, а кога неговата сопруга дознала за Сабаленка, наводно поднела барање за развод. Слично нешто и’ се случи на Сабаленка со Колцов, кој исто така беше во брак кога се запозна, а од тој брак имаше и три деца.