Почина Роберто Кавали: Познатиот италијански моден дизајнер почина на 83 годишна возраст

На 83-годишна возраст денеска почина познатиот италијански моден дизајнер Роберто Кавали.

Весникот „Кориере дела сера“ објави дека Кавали долго време бил болен.

Роберто Кавали, Анѓела Бурсаќ

Во светот на модата, тој стана познат по својот нетривијален, светол стил.