По 10 години Џенифер Лопез објавува албум, но и видео за себе

0

Џенифер Лопез откри дека наскоро ќе излезе нејзиниот нов албум и филм за нејзиниот живот, кој ќе воодушеви милиони нејзини фанови.

По речиси десет години, поп-ѕвездата го објавува новиот албум наречен „This Is Me…Now“, а истиот ден, 16 февруари 2024 година, ќе биде прикажан и неговиот придружен музички филм, откри таа на својот Инстаграм.

Филмот е во режија на Дејв Мејерс, а според соопштението, филмот е „екстравагантна визуелна и аудио гозба со импресивна кореографија, костими и многу ѕвезди во камео улоги“.

Тизерот на албумот покажува како пејачката пали рачно напишана белешка од 24 декември 2002 година, набргу откако нејзината свршувачка со Бен Афлек беше прекината.

“Животот е тежок, но ти си сладок. Ти благодарам за подарокот. Се надевам дека ти се допаѓаат цвеќињата. Ми кажа дека никогаш нема да имаш доволно. Ти верувам”, се вели во писмото со потпис Б.

Со снимката од драматичното палење на писмото, Лопез вели:

„Кога бев мала, кога ме прашаа што сакам да бидам – ​​одговорот беше секогаш вљубен. На објавата има и колибри, за која рече дека била една од нејзините омилени птици во минатото, а во 2022 година дури и ја украсила Елка со украси од колибри.