Првите почетоци на Шакира од кои се срами! Не бираше цена за да ги избрише сите траги но сепак доказот остана (фото/видео)

Шакира е една од најпопуларните пејачки во светот денес, но во младоста се испробала и на други уметнички полиња.

Пејачката, која сега има 47 години, доби улога во сапунската опера „Ел оазис“ во далечната 1993 година. Таа тогаш имаше само 16 години. Таа брзо сфати дека глумата не е нешто во кое се пронаоѓа.

„Хола“ ја има Шакира како Луиза Марија, а откако ќе се соочи со природна катастрофа во нејзиниот роден град, се вљубува во Саломон Пердигон, кој го игра Педро Рендон.

Шакира, очигледно незадоволна од својата улога, ги купила сите права од Cenpro TV, но и покрај тоа, клипови од серијата може да се најдат на YouTube.

„Ел Еспанол“ пренесува дека пејачката во 1996 година изјавила дека по неуспехот на нејзиниот втор албум, решила да се посвети на актерството.

„Тоа беше како да отидов на екскурзија по некој друг уметнички пат во потрага по духовно обновување“, рече таа тогаш.

„Секој може да знае што има во позадина, затоа што ми е тешко да го сокријам тоа. Има причина зошто сум лоша актерка или нека го каже тоа режисерот на Ел оазис”, додаде таа.

Режисерот Педро Моголон се осврна на уникатноста на Шакира и откри дека сите веруваат дека таа ќе постигне голема кариера.

Шакира

,,Знаев дека таа девојка порано или подоцна ќе постигне неверојатен успех. Не бев изненаден кога стана ѕвезда, знаевме дека ќе успее”, признал режисерот.

,,Не и’ се допадна како изгледа. Сакаше да биде русокоса и тоа беше нејзина одлука”, рекол Педро.

„Еден ден дојдов во Ценпро за да си ја подигнам платата и ми рекоа „има уште еден чек за тебе затоа што некој ги купи правата“ . Знаев дека шоуто повеќе нема да биде на телевизија“, додаде тој.

Да потсетиме, животот на Шакира во последните две години беше толку турбулентен поради раскинувањето со Жерар Пике а пред неколку дена објави интимни фотографии со младиот британски актер Лусиен Лависконт, ѕвездата од серијата „Емили во Париз“ и веднаш почнаа гласини за нивна романса.