ПРВИ СЛИКИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГУЖВАТА НА ГАЗЕЛА: Маж удри во автобус, заглавени се сите 3 ленти кон Нов Белград! Избегнувајте ја оваа ФОТОГРАФИЈА

0

 Белградскиот мост Газела е фреквентен од рано изутрина, бидејќи утринава пред 7 часот се случи сообраќајна несреќа која ги блокираше сите три коловозни ленти во правец кон Нов Белград.

Судир

Станува збор за сообраќајна несреќа што се случила во близина на кривината за Центар Сава.

Судар, Газела, Сообраќајна незгода

Работата да биде уште полоша, автомобил се расипа на левата лента, што го отежна сообраќајот уште повеќе.

Според очевидци, возачот наводно отишол во цик-цак, ги променил трите ленти, ги отсекол другите возачи и на крајот удрил во автобусот.