ПРВИ СНИМКИ ОД СТРАШНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ПОЖЕГА: Пожарникарите извлекуваат ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ лица од згмеченото возило! Сообраќајот е запрен (ВИДЕО)

0

Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на магистралниот пат Ужице – Пожега во градот Узиќи, во која три лица се тешко повредени.

До несреќата дошло кога возачот на автомобилот „застава“ почнал да го претекнува камионот и директно се судрил со комбето што доаѓало. На местото на настанот пристигнале пожарникари и спасувачи кои ги сечеле возилата за да ги извлечат повредените.

Тројцата повредени со возило на Брза помош се пренесени во болницата во Ужице , а дијагнозата е во тек.

Пожега, сообраќајна несреќа, Ужици

Сообраќајот на оваа делница од автопатот во моментов е во прекин.