ПРЕСТАНИ ВЕЌЕ ДА ЈА БАКНУВАШ ВО УСТА! Бекам повторно на удар на јавноста поради БАКНУВАЊЕ со ќерката (11), еве како изгледа (ФОТО)

Дејвид Бекам презеде уште еден ризик со својата објава на социјалните мрежи – и уште еднаш тоа предизвика различни реакции. Имено, пензионираниот фудбалер ја однел ќерката Харпер на концертот на Хари Стајлс и тие очигледно уживале. Но, видеото покажува нешто што им пречело на многумина.

Татко и ќерка се зближиле додека пееја на хитови, па дури и носеа соодветни розови пердуви.

48-годишниот Дејвид Бекам гордо го бакнал своето помало дете (11) во уста откако во дует испеале песна од познатиот пејач и уживале во неговиот настап на стадионот Вембли.

Харпер видно уживаше во изведбата на Хари Стајлс додека пееше пред камерата, пред да се наведне за да му даде бакнеж во уста на нејзиниот татко . Навивачите побрзаа да го споделат задоволството од врската на фудбалската легенда Дејвид Бекам со неговото најмало дете.

Еден рече: “Ја сакам нивната врска, таа е вистинска тато девојка и тој е тотално опседнат со неа. Нејзините пријатели во училиште мора да се многу љубоморни!”

Некој друг искоментирал: „Прекрасен однос татко и ќерка“.

Никола, сопруга на најстариот син на Дејвид, Бруклин Бекам, исто така го коментираше видеото со емоци од срце.

Дејвид Бекам претходно беше на удар на некои обожаватели поради споделувањето бакнежи со неговата ќерка Харпер. Иако тој само добро мислеше и очигледно овој потег им е најнормална работа, има фанови кои се очигледно против и побрзаа во коментарите да споделат некои остри совети за Дејвид.

Дејвид Бекам, Харпер Бекам

Многумина сметаат дека Харпер е „преголема“ за нејзиниот татко да ја бакне во уста.

„Таа е голема девојка, време е да престанеш да ја бакнуваш во уста. Да ја бакнуваш ќерка ти е лошо“, инсистирал еден фан.

“Извинете, но не е ли таа малку голема за да се бакнува во уста ? Изгледа малку погрешно”, одекна друг.

“Престанете со фотографиите од бакнувањето! Толку е чудно”, се пожали трет.

Во октомври 2020 година, Дејвид уште еднаш предизвика огромна дебата меѓу обожавателите кога беше објавено друго видео на кое ја бакнува својата ќерка Харпер, додека мама Викторија веднаш возврати:

– Најдобриот татко!