ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЈА ИЗНЕВЕРУВА КЕЈТ МИДЛТОН !? Медиумите пишуваат дека оваа згодна убавица е љубовницата на идниот крал! (фото)

0

Кралското семејство повторно е во центарот на медиумското внимание. Овој пат не се заслужни Хари и Меган Маркл, туку Вилијам и Кејт Мидлтон.

принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Шпанскиот медиум Marca ја доби информацијата дека престолонаследникот Вилијам е во врска со манекенката Сара Роуз Ханбери (38 г.) со која наводно го поминал Денот на вљубените.

Роуз е блиска со кралското семејство бидејќи е сопруга на Дејвид Роксаваџ, 62-годишниот маркиз од Чолмондели од 2009 година, со кој има три деца.

Набргу по свршувачката објави дека чека близнаци, а во Челзи склучи граѓански брак.

Таа се занимаваше со манекенство и соработуваше со модна агенција за која работеше и Кејт Мос. Таа е пријателка на принцезата од Велс, а во 2020 година беше фотографирана во Норфолк во непосредна близина на Вилијам и Кејт Мидлтон.

Шпанскиот медиум пишува дека избила голема тепачка меѓу неа и принцезата, а сопругата на Вилијам и забранила да се појавува на официјални јавни настани поврзани со судот. Тогаш треба да се каже дека таа и Кејт се поранешни пријатели.

Дејвид Роксаваџ и Сара Роуз Ханбери

Секако, тоа не би било ништо ново во британското кралско семејство бидејќи и кралот Чарлс Трети се „превртел“ со Камила додека беше во брак со принцезата Дијана