Принцот Хари и Меган наводно го очекуваат своето трето дете

Американските медиуми не престануваат да пишуваат за наводната бременост на Меган Мeркeл, шпекулирајќи дека таа чека трето дете со принцот Хари.

Принцот Хари и Меган беа фотографирани како шетаат заедно за прв пат по крунисувањето на Чарлс III и по враќањето на Хари во Калифорнија.

Како што пренесуваат странските медиуми, парот бил снимен пред ресторанот Суши Бар во Санта Барбара, а бројни американски медиуми почнале да пишуваат за бременоста на Меган.

Врз основа на фотографиите до кои дојде TMZ, наводно се гледа стомакот на војвотката од Сасекс, а медиумите се погласни за нови доградби во семејството.

Веста за наводната бременост се прошири на социјалните мрежи, а парот се уште не излезе со официјално соопштение за оваа информација.

Меган и Хари го добија своето прво дете во 2019 година. Момчето Арчи е родено само 13 дена пред нивната прва годишнина од брак. Две години подоцна, поточно во јуни 2021 година, парот го доби своето второ дете – ќерката Лилибет.