ПРОНАЈДЕНА МРТВА ЖЕНА СО ВИДЛИВИ ПОВРЕДИ ВО СТАН ВО СРБИЈА: Уапсен сопругот кој се јавил во полиција, еве што им кажал

Жена (50) синоќа била пронајдена мртва во стан во Вождовац. Поради сомневање дека и нанел тешки повреди, сопругот е уапсен и повикал полиција.

Истрагата ја спроведе Вишото јавно обвинителство во Белград , по чија наредба телото е испратено на обдукција.

Според неофицијални информации, сопругот се јавил во полиција и пријавил дека неговата сопруга починала.

– На телото имаше видливи повреди, нозете и беа целосно покриени со модринки. Телото е испратено на обдукција, која треба да покаже дали починала од повредите – вели изворот.

Според неофицијални информации, осомничениот по приведувањето во полиција признал дека ја претепал сопругата.

Жената (50) која синоќа била пронајдена мртва во стан во Вождовац, како што дознава „Блиц“, е сестра на сопругот на водителката Ана Пендиќ Радош.

На социјалните мрежи на страната 192_rs објавено е видео на кое може да се види моментот кога телото во црна торба е извадено од зградата. Се се случило доцна вечерта, а истрагата ја спроведе Вишото јавно обвинителство во Белград, по чија наредба телото е испратено на обдукција.