Прослава во ресторанот на Ѓоковиќ: Братот на Новак стана татко

0

Водителката Сашка Ѓоковиќ, сопруга на Ѓорѓе Ѓоковиќ денеска се породи во Белград, а прославувањето започна веднаш.

Како што пренесува српски Телеграф, прославата се одржала во ресторан во сопственост на семејството Ѓоковиќ, а се присуствувале голем број луѓе.

Новак Ѓоковиќ на прославата пристигнал во придружба на сопругата Јелена и братот Марко, додека Срѓан ги пречекувал гостите.

Во ресторанот биле и нивната мајка и сопругата на Срѓан, Дијана. Семејството не ја крие радоста и среќата.