ПУТИН УРЛАЛ НА СВОЈАТА ЉУБОВНИЦА!? Протекоа шокантни информации за тајниот живот на рускиот претседател: “Никој претходно го нема видено вака бесен!“

0

Претседателот на Русија, Владимир Путин наводно е бесен на пријателите на неговата тајна љубовница поради објавувањето вести за нивниот екстравагантен начин на живот.

Алина Кабаева, 39-годишна олимписка шампионка во ритмичка гимнастика, се верува дека е тајната љубовница на 70-годишниот Владимир Путин и мајка на неговите деца.

Таа прв пат беше поврзана со Владимир Путин во 2008 година, кога беше пратеник, а весникот што го објави овие „сочни“ детали беше затворен веднаш потоа. Но, и покрај напорите на Путин да ја задржи нивната врска и личниот живот под закрила, приказните продолжуваат да кружат за нивната романса и неверојатниот луксуз што го уживаат зад затворени врати, пишува NZherald.co.nz.

Алина Кабаева

Честопати нарекуваната „руска царица“, Кабаева се смета за многу разгалена и надвор од секаквото разбирање затоа што на Владимир Путин му дала машко потомство што ниту една девојка или жена не му го дала тоа претходно. Сега, истрагата на независниот истражен тим Project откри повеќе од нивните тајни – наводно приказна за која се верува дека „лутиот“ Путин им ја пренел на пријателите на неговата љубовница, пишуваат странските медиуми.

Приказните од зад сцената на нивниот заеднички живот откриваат дека Кабаева има своја „златна палата“ опкружена со шума помеѓу Москва и Санкт Петербург, каде што систем за противвоздушна одбрана ги штити неа и нивните децата. Се верува дека таа и Владимир Путин имаат меѓу две или четири деца, меѓу кои потенцијално близнаци.

Иако извештајот на Проектот не ги дава точните возрасти и имињата на нивните деца – за кои тимот тврди дека се запознаени – јасно е дека барем едно од нив е момче. Во близина на шумскиот имот од 28 хектари во Валдаи се вели дека е направена „кралска резиденција“ на рускиот претседател заедно со голем број други „ВИП имоти“.

Во знак на благодарност што му дала наследник, се тврди во извештајот, Владимир Путин ја наградил својата љубовница со имот и во црноморското одморалиште Сочи. Ако тоа не беше доволно, Кабаева наводно добила и повеќе од 20 вили и апартмани, исполнети со типичен руски елитен гламур – мермер, кожа и злато.

Таа, наводно, има флота од лимузини „Мајбах“ на располагање и била опкружена со одред вооружени телохранители за време на посетата на едно кафуле во Москва неодама.

Со оглед на тоа што Владимир Путин е познат по тоа што го крие од очите на јавноста својот приватен живот, не е чудно што „никој досега не го видел толку бесен претседателот на Русија“ кога дознал дека се објавиле приказни за неговиот гламурозен живот со неговата сакана љубовница. Според написот на „Генерал СВР“ на социјалната мрежа Телеграм, Путин кажал дека нејзините пријатели „на секој чекор зборуваат за сè што знаат и не знаат за нивниот таен живот“.

Путин кажал дека имал 100 проценти сигурни информации дека протекувањето дошло од кругот на пријатели на Кабаева“, стоеше во објавата на каналот на социјалната мрежа Телеграм.

Гневот поради зборувањето, наводно, довел до жестока расправија меѓу Путин и Кабаева, а некои странски медиуми пишуваат и дека тој и викал и урлал по неа.

Владимир Путин

Рускиот претседател ги критикуваше „оние кои влегуваат и живеат во туѓите животи со своите еротски фантазии“ кога во 2013 година објави дека се разведува од сопругата Људмила.

Имам приватен живот во кој не дозволувам мешање. Тоа мора да се почитува“ – изјави тогаш тој.

Се верува дека Владимир Путин е пресреќен што Кабаева го родила синот и наследникот што отсекогаш тој го посакувал. Но, нивната 15-годишна врска беше официјално демантирана од самиот почеток и тоа не се промени.

Кабаева е медиумски гигант кој контролира значителен дел од про-Кремљ медиуми во Москва, заработува речиси 14 милиони долари годишно. Таа е претседател на одборот на директори на весникот гигант National Media Group (NMG).

Многу Руси ја сметаат за причина за разводот на Путин со Људмила. Во 2018 година, Кабаева исчезна од очите на јавноста речиси три години поради сомневањата дека родила близнаци во болница во Москва.