Раковите имаат непријатности на работаА, Овнови водете грижа за вашето ЗДРАВЈЕ – хороскопот за петок е подготвен, еве што предвидува за вашиот знак

0

Полека се подготвуваме за викенд. Што и да ве очекува денес, потрудете се да останете присебни, завршете се што е итно и подгответе се за шармот на викендот. Во меѓувреме, погледнете што предвидуваат астролозите за вашиот знак, избегнувајте неволји и искористете ги можностите кои ви се нудат.

Хороскопот за петок е подготвен, погледнете што предвидува за вашиот знак.

Овен

Работа:  Ништо не може да ви застане на патот денес на вашиот професионален пат, иако со зголемен труд и потрошувачка на енергија. Грижете се за финансиските трошоци. 

Љубов:  Денес би можеле да се препуштите на страсни моменти со саканата личност повеќе од вообичаено.

Здравје:  Намален имунитет, хранете се здраво.

Бик

Бизнис : Многу договори со блиски соработници поврзани со важни детали од понатамошниот бизнис се пред Бикот. Бидете трпеливи во комуникацијата.

Љубов:  За овој ден не се најавува ништо важно ново на вашето љубовно поле. Доколку сте задоволни со моменталната ситуација, обидете се да ја одржите на сегашното ниво.

Здравје:  Многу добро.

Близнаци

Работа:   Одредени околности би можеле да ги фаворизираат Близнаците денес, за конечно да ја завршат оваа недела позитивно што се однесува до завршувањето на важната работа. Акцентот е ставен на комуникацијата.

Љубов:  Доколку имало некакви несогласувања и дилеми, сега е најдобро време да ги расчистите, и да продолжите многу порелаксирано.

Здравје:  Потребна ви е психофизичка релаксација.

Рак

Работа:  Многу непланирани ситници би можеле да ве изнервираат, особено поврзани со документацијата, но се ќе успеете да решите.

Љубов:  Доколку сте желни да излезете и добро да се забавувате, од вас се очекува да преземете иницијатива и да анимирате нова љубов.

Здравје:  Многу добро.

Лав

Работа:  Повторно проверете дали документите не останале недовршени, за да можете лесно да се фокусирате на новите планови.

Љубов:  Овој петок е поволен за дружење со пријателите, па би можеле да поминете убави моменти во некоја забава, заедничко излегување. Искористете ги поволните околности и уживајте.

Здравје:  Сосема солидно.

Девица

Работа:  Замор поради голем професионален ангажман во претходниот период ќе биде забележлив кај повеќето Девици. Потрудете се да не направите никаква грешка или пропуст особено кога се во прашање финансиите.

Љубов:  Иако можеби сакате да ги забрзате работите кога станува збор за интригантната нова личност што сте ја запознале, советот е да се опуштите и да дозволите ситуацијата да се одвива природно.

Здравје:  Зајакнете го имунитетот.

Вага

Работа:  Вагите успешно и без поголеми потешкотии ќе успеат да завршат се што планирале само доколку се фокусирани на она што го работат.

Љубов:  Ви претстои убав ден на љубовта доколку се посветите и дадете се од себе за да ја израдувате саканата личност. Мал подарок би бил убав елемент.

Здравје:  Зајакнете го имунитетот.

Шкорпија

Работа:  Ќе се трудите да го исполните сето она што се очекува од вас и што сте си го поставиле, а тоа не се мали цели. Ќе успеете.

Љубов:  Доколку сте слободни, денес може да се активираат различни облици на комуникација, почнувајќи од работа и преку социјалните мрежи, а можеби и личност која веќе ја познавате ќе ве контактира.

Здравје:  Многу добро.

Стрелец

Работа:  На Стрелците им претстои малку порелаксиран крај на оваа работна недела, погледнете малку подлабоко во проблемите околу вас и обидете се да научите од грешките на другите.

Љубов:   Може да очекувате многу убав ден на љубовен план, доколку имате намера целата своја позитивна енергија да ја насочите кон саканата личност. Уживајте.

Здравје:  Спијте доволно.

Јарец

Работа:  Покрај претходно договорените и планираните работни обврски за денеска, можно е и наметнување дополнителни активности од страна на надлежните. Вашиот професионализам е многу ценет овие денови.

Љубов:  Не дозволувајте обврските да ви ги расипат љубовните планови, обидете се некако да го балансирате.

Здравје:  Чувствителност на грлото, респираторни проблеми.

Водолија

Работа:  Ја имате целосната поддршка и доверба од колегите и нивната помош ќе ви дојде денес.

Љубов:  Обидете се да се опуштите во друштво на личноста за која се грижите, зборувајте повеќе за се, бидете позитивни.

Здравје:   Превенцијата е половина од здравјето, велат тие.

Риба

Работа:  Денеска би можело да биде тензично на организациски и комуникациски план. Со сиот труд и енергија ќе мора да пролонгирате некои работи за следните неколку дена.

Љубов:  Добро друштво, добра енергија, добро време, тоа ви треба и ве исполнува. Уживајте, петок е.

Здравје:  Ослободете се од стресот со физичка активност.