Рита Ора и нејзиниот посебен стил на улиците на Њујорк

Таа е зафатена со промоција на нејзиниот нов сингл „You Only Love Me“ во Њујорк оваа недела.

И Рита Ора беше забележана надвор и наоколу во „Големото јаболко“ во вторникот, каде што се спротивстави на студеното време со разголување на средината во црн кроп кој беше отсечен на половината.

32-годишната пејачка го покажа своето чувство за стил во голиот горен дел, кој го спои со кожени панталони со висок струк, пишува  DailyMail .

Над кроп топот облече темно сина тексас јакна и ја зголеми висината со црни чизми со сјајни потпетици.

За аксесоари, Рита се одлучи за стилски пар темно затемнети очила и изгледаше одлично расположено додека блескаше додека уживаше во нејзината прошетка.

Русокосата убавица ја остави својата кадрава коса во пуштени бранови преку рамениците, а за излегувањето се одлучи за бронзена шминка.

Поп-ѕвездата подоцна ја промени облеката и изгледаше стилски во црно палто.

Ора носеше долго кожено зимско палто кое го врза околу половината за да ја истакне фигурата.

Таа носеше пар ПВЦ чизми до колена.

Мулти-хит пејачката ја покажа својата зелена качулка повлекувајќи ја преку глава и ги заштите очите зад пар темни очила за сонце.

Рита ја промовираше својата нова песна „Ти само ме сакаш“, а неодамна го објави и клипот од оваа песна во кој се појавува облечена во венчаница.

Минатата недела таа ги демантираше гласините дека венчаницата што ја носеше во нејзиниот нов спот е истиот фустан што го носеше и за нејзината свадба.

Таа се појави на „The One Show“ во петокот за да зборува за нејзиното сингл издание и за тоа како е поискрена во нејзината музика.

Музичкото видео за долгоочекуваниот сингл ја прикажува Рита како се подготвува за својата имагинарна венчавка облечена во неверојатен бел фустан.

Сепак, Рита ги отфрли сите тврдења дека венчаницата е нејзината вистинска венчаница, само неколку дена откако конечно потврди дека се омажила за режисерот Таика Ваитити.

На прашањето на водителот Алекс Џонс за фустанот, Рита рече: „Не, всушност не беше оној што го носев [на вистинската свадба]“.