Ријана на Мет Гала во стилот на големите ѕвезди: Кога ја соблече наметката сите останаа без зборови! Повторно ги помести границите (ФОТО)

0

Фановите на Ријана до последен момент беа во неизвесност дали ѕвездата ќе се појави на Мет Гала, иако нејзиното присуство беше потврдено.

Таа во стилот на голема ѕвезда дојде последна и приреди вистински настап.

Ријана на Мет Гала дојде во бел фустан со прерамки и огромна наметка со цветни детали кои речиси целосно и го покриваа лицето.

Таа постепено ја соблекуваше наметката, а потоа блесна во прекрасен фустан со цветни детали.

Посебно интересен детал беа трепките на очилата. Можеби некој очекуваше повеќе од Ријана со оглед на нејзините претходни изданија со Мет Гејл, но таа секако не разочара.

Во необичен стајлинг се појави и нејзиниот партнер АСАП Роки, со кој чека второ дете. Карирано здолниште над фармерки – не секој би го носел тоа.

Двојката сака да се облекува ексцентрично и брилијантно да се следат на модното поле.

Темата на Мет Гала беше „Карл Лагерфелд: линијата за убавина“ и еден начин да се одговори на неа беше да се избере облека во омилените бои на Карл Лагерфелд – црна или бела.