Роби Вилијамс се појавува целосно гол за да ја покаже својата колекција тетоважи

0

Роби Вилијамс целосно се разголи во средата пред своите 2,7 милиони следбеници на Инстаграм.

Пејачот (49) се сликал додека стоел надвор со поглед на езерото.

Позирајќи со рацете на колковите, тој ја покажа својата импресивна колекција тетоважи, вклучувајќи и една посветена на музиката со текстот „All you need is love“.

Уметничкото дело, кое содржи голем број ноти, е инспирирано од една од омилените песни на Роби на Битлси.

Поранешниот фронтмен на Take That откри дека тој и неговите четири деца, Теди, десет, Чарли, осум, Коко, пет и Бо, четири, во последно време биле навистина болни.

„Радоста што имам четири деца. Само болест по болест“, додаде меѓу другото познатиот уметник.

Шоуто доаѓа откако Роби искрено разговараше за неговата тековна битка со телесна дисморфија на социјалните мрежи.

Хитмејкерот се осврна на неговото драстично слабеење откако обожавателите го забележаа во видеото објавено од сопругата Ајда (44), претходно оваа година.

Телесно дисморфично растројство или телесна дисморфија, е состојба на ментално здравје каде што едно лице поминува многу време грижејќи се за недостатоците во својот изглед. Овие недостатоци често не се видливи за другите.

Луѓето од која било возраст може да ја имаа, таа сосотојба но тоа е најчеста кај тинејџерите и младите. Тоа ги погодува и мажите и жените.

Ако имате телесна дисморфија не значи дека сте суетни или опседнати со себе. Тоа може да биде многу вознемирувачко и да има огромно влијание врз вашиот живот.