,,Роднината прв дошол и видел хорор сцена!” Први љљслики од местото на злосторството во Нов Белград, соседите се згрозени (ФОТО)

Во стан во Нов Белград денеска се пронајдени телата на жената Л.С.(55) и мажот Н.Л.(45).

Според првичните информации, мажот прво ја претепал, а потоа со нож ја избодел несреќната жена, а потоа се самоубил.

Според неофицијални информации тие биле во врска и извесно време живееле заедно.

Во моментов на лице место има неколку полицајци кои го блокираа влезот во зградата.

Нов Белград, убиство

Според соседите, парот никогаш не привлекол внимание, а некои сè уште не знаат за кого се работи.

– Тука живеам 38 години, блиску до влезот до несреќниот пар. Да бидам искрен, никогаш не сум слушнал за нив, но ова е навистина неверојатна трагедија – изјави за српскиот портал Курир жителот на зградата во која се случи крвавиот масакр.

Во меѓувреме на местото на настанот се појави расплакан маж кој со солзи во очите втрча во зградата.

– Ова е страшно, немам зборови – искоментирал преплашениот маж.

Според соседите, роднина прв дошол на местото на настанот и ја затекнал страшната сцена. Според нив, мажот во тој момент сè уште бил жив, но набрзо починал поради тежината на повредите.