Род Стјуарт е болен

0

Британскиот пејач Род Стјуарт во последен момент го откажа својот концерт во Австралија. Тој на Инстаграм само неколку часа пред планираниот настап напиша дека не може да пее поради болест.

“Ми рекоа дека имам вирусна инфекција и грлото ми е премногу иритирано за да пеам. Јас сум само човек и понекогаш се разболувам исто како тебе. Мојата најголема радост е што настапувам за тебе, па правам се што можам за да закрепнам и вратете се на сцената“, напиша Стјуарт на социјалната мрежа.

„Се извинуваме за разочарувањето и непријатностите предизвикани од билетите. Дополнително соопштение во врска со аранжманите на концертот ќе биде објавено на почетокот на следната недела“, додаде тој.

Имено, настапот требаше да се случи како дел од турнејата на музичарот „A Day On The Green“. На концертот требаше да настапат американската пејачка Синди Лаупер и пејачот од Нов Зеланд Џон Стивенс.