РОНАЛДО ЌЕ БИДЕ ИЗНЕНАДЕН! Неговиот долгогодишен соиграч ШОКИРАЛ со изјавата – Меси е најдобриот играч кој некогаш се појавил во фудбалот!

Ако некој знае колку е тешко да се чува Лионел Меси , тогаш тоа е секако Серхио Рамос , кој против славниот Аргентинец играше цели 15 години.

Тие двајца сега се соиграчи во Пари Сен Жермен , а искусниот Шпанец не се сомнева кој го заслужува епитетот најдобар фудбалер на сите времиња.

– Страдав долги години играјќи против Меси. Сега уживам во играњето игри заедно. Тој е најдобриот играч кој некогаш се појавил во фудбалот – изјави Рамос.

Да потсетиме, договорот на Меси со францускиот гигант истекува на крајот од оваа сезона.

– Преговараме, би сакал да го видам да продолжи во нашиот проект. Би бил среќен ако остане со нас. Но сега работиме и на исполнување на одредени цели за да го задржиме Меси – јасен е Луис Кампос .