САНДРА АФРИКА ВО СAАТИ ИМА ДВА СТАНА ВО БЕЛГРАД! На пејачката и врнат пари од сите страни, за само еден искеширала 88.000 ЕВРА!

0

Пејачката Сандра Африка е љубител на скап накит и часовници, а во својата колекција има и Rolex вреден два луксузни апартмани во Белград.

Пејачката наводно има повеќе од 10 часовници од познатиот бренд, а вредноста на само еден што го купила неодамна е 88.000 евра, а се работи за часовник од колекцијата Rolex Pearlmaster.

Сандра Африка

– Сандра отсекогаш сакала часовници и не жалела што потрошила цело богатство на добро парче. Кога се пробивала на сцената, како мала си ветила дека еден ден ќе го носи најскапиот ролекс на раката. Кога застанала на нозе, го купила својот прв Ролекс за 5.000 евра. Подоцна, како што заработуваше повеќе, постојано доаѓаа поскапите модели, а денес ги купува оние од премиум колекцијата кои чинат цело богатство. Купени се неколку часовници од нејзината колекција за по околу 25.000 евра, а на нејзината рака се гледаше Rolex Yacht Master II во жолто злато. Дотичниот модел е популарен кај нас, а неговата цена е висока, 41.000 евра. Кога се ќе се собере, тоа се два добри стана во Белград – вели изворот и забележува дека Сандра не сака да зборува колку чини еден час, туку сака да ги покажува и да се слика:

– Африка не секогаш ги имаше парите што ги има сега. Знае што значи да имаш и да немаш, но бидејќи сега заработува повеќе од доволно, секогаш се почестува! Не е единствената која сака Rolexes, на сцената многу пејачи трошат цело богатство на скапи парчиња, особено оние од премиум колекциите. Сандра сега купила нов Ролекс и за него платила 88.000 евра. Работи напорно и луѓето не знаат дека покрај пеењето има и неколку други работи на страна. Кога некој ќе ја праша колку платила за часовник, таа нема да ја каже цената, но сака да фотографира часовници за социјалните мрежи.

Сандра Африка

Инаку, Африка неодамна заработила 3,7 милиони евра бидејќи гради паметни згради со нејзиниот менаџер и поранешно момче Александар Московљевиќ Микиша.

По раскинувањето станаа деловни партнери, заедно работат згради, точно се знае кој за која работа е надлежен, па оттука и добрата заработка.

Во една од нивните згради, фудбалер неодамна купил пентхаус вреден 200.000 евра, а Сандра и Микиша се уште планираат да го прошират бизнисот.

Сандра Африка

– Продажбата на становите во нашите згради оди многу добро. Не добив стан бидејќи веќе имам свој во Белград и не ми треба нов. Драго ми е што работата оди како што треба, се надевам дека така ќе остане бидејќи имаме големи планови – изјави неодамна фолкерката.